KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7461519
*
nr 746 1519
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), motivets mått: 24x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:10:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 00:36:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 746 1519
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), motivets mått: 24x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 00:36:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



