ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5075138
*
nr 507 5138
Spegel
Empirestil, sekelskifte 1900, höjd: 104 (saknas ngn bit)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 23:00:15
1
300 kr
3/2 05:35:26
2
400 kr
3/2 05:40:12
2
600 kr
3/2 17:30:07
3
400 kr
3/2 17:30:41
3
500 kr
4/2 12:05:55
4
Vinnande bud
4/2 13:08:24
5
900 kr
4/2 13:08:59
5
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil saknas ngn bit spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 507 5138
Spegel
Empirestil, sekelskifte 1900, höjd: 104 (saknas ngn bit)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 23:00:15 | 1 | 300 kr |
| 3/2 05:35:26 | 2 | 400 kr |
| 3/2 05:40:12 | 2 | 600 kr |
| 3/2 17:30:07 | 3 | 400 kr |
| 3/2 17:30:41 | 3 | 500 kr |
| 4/2 12:05:55 | 4 | Vinnande bud |
| 4/2 13:08:24 | 5 | 900 kr |
| 4/2 13:08:59 | 5 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil saknas ngn bit spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



