KONST / Litografier / Färglitografi 14719028
nr 1471 9028
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
"Big Company". Signerad, numrerad 152/175, -74. Färglitografi, bildmått: 43x58, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
400 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:10:23
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman