KONST / Litografier / Färglitografi 14719028

nr 1471 9028

Bengt Böckman

(1926-2014), Sverige

"Big Company". Signerad, numrerad 152/175, -74. Färglitografi, bildmått: 43x58, yttermått inklusive ram: 65x85 cm

Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.

Utrop:

400 kr

måndag 30 maj 2022
kl 19:10:23

Bengt Böckman

Läs mer om Bengt Böckman