KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12732150
*
nr 1273 2150
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, "Saras 3a". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 45x52 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:42:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 13:50:57
1
300 kr
29/8 14:03:15
2
350 kr
2/9 11:05:38
3
800 kr
2/9 17:59:56
4
450 kr
2/9 17:59:56
3
500 kr (Budbetjänt)
2/9 18:06:42
4
600 kr
2/9 18:06:42
3
700 kr (Budbetjänt)
2/9 18:08:01
4
800 kr
2/9 18:08:01
3
800 kr (Budbetjänt)
2/9 18:23:18
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 1273 2150
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, "Saras 3a". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 45x52 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 13:50:57 | 1 | 300 kr |
| 29/8 14:03:15 | 2 | 350 kr |
| 2/9 11:05:38 | 3 | 800 kr |
| 2/9 17:59:56 | 4 | 450 kr |
| 2/9 17:59:56 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 2/9 18:06:42 | 4 | 600 kr |
| 2/9 18:06:42 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 2/9 18:08:01 | 4 | 800 kr |
| 2/9 18:08:01 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 2/9 18:23:18 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



