KONST / Litografier / Färglitografi 11811052
nr 1181 1052
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Kvinna i hatt. Signerad, numrerad 223/310, motivet: 62x48 cm
Kondition: med dedikation
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 maj 2018
kl 19:24:31
7/5 19:18:53
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman