KONST / Litografier / Färglitografi 14997364
nr 1499 7364
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Stockholms slott. Signerad, numrerad 130/250, daterad 1983. Färglitografi, bildmått: 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 49x60 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
300 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:04:45
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson