ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6561401
*
nr 656 1401
Spegel
Zanotta, Italien, design Carlo Mollino, 1937, Venere di Milo, höjd: 80
Kondition: nagg
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 17:00:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 15:30:39
1
Vinnande bud
13/9 14:52:58
2
750 kr
13/9 14:53:19
2
900 kr
13/9 14:53:33
2
1.000 kr
13/9 14:53:51
2
1.200 kr
13/9 14:55:43
2
1.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carlo mollino europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa venere di milo zanotta
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nagg
nr 656 1401
Spegel
Zanotta, Italien, design Carlo Mollino, 1937, Venere di Milo, höjd: 80
Kondition: nagg
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/9 15:30:39 | 1 | Vinnande bud |
| 13/9 14:52:58 | 2 | 750 kr |
| 13/9 14:53:19 | 2 | 900 kr |
| 13/9 14:53:33 | 2 | 1.000 kr |
| 13/9 14:53:51 | 2 | 1.200 kr |
| 13/9 14:55:43 | 2 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carlo mollino europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa venere di milo zanotta
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



