KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285304
nr 1628 5304
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 18x20 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
måndag 17 juni 2024
kl 20:26:59
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström