SILVER & METAL / Silver / Centerpiece 6994117
nr 699 4117
CENTERPIECE
nickel silver, late 19th century, AG Dufva, proviniens Eksjö Stadshotell, el indragen, height: 50,
nysilver, sent 1800-tal, AG Dufva, proviniens Eksjö Stadshotell, ( omgjord till lampfot)en, höjd: 50
1500
SEK 1400
Monday May 30 2011
at 16:00:00
29/5 00:01:59
30/5 11:11:03
1.300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.