KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763196

nr 1576 3196

Kaarlo Hildén

(1886-1963), Finland

Havsvik (1886-1963). Signerad, daterad 1954. Akvarell, bildmått: 26x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

Kaarlo Hildén, finländsk konstnär född 1886, död 1963.

Utrop:

500 kr

måndag 6 november 2023
kl 20:08:09

Kaarlo Hildén

Läs mer om Kaarlo Hildén