KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367325

nr 1436 7325

John Waldemar Nyström

(1903-1957), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x62 cm

John Waldemar Nyström, svensk konstnär och tecknare född 1903, död 1957.

Utrop:

500 kr

måndag 6 december 2021
kl 18:15:08

John Waldemar Nyström

Läs mer om John Waldemar Nyström