KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367325
nr 1436 7325
John Waldemar Nyström
(1903-1957), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x62 cm
John Waldemar Nyström, svensk konstnär och tecknare född 1903, död 1957.
Utrop:
500 kr
måndag 6 december 2021
kl 18:15:08
John Waldemar Nyström
Läs mer om John Waldemar Nyström