GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vaser 10201069
*
nr 1020 1069
Vaser
1 par, keramik, Asien, höjd: 25 cm, en vas med nagg
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:27:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:13:06
1
100 kr
22/2 14:43:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien en vas med nagg keramik vaser
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
-
7016 Vaser
ett par, Adams, England. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
*
Vaser
nr 1020 1069
Vaser
1 par, keramik, Asien, höjd: 25 cm, en vas med nagg
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 19:13:06 | 1 | 100 kr |
| 22/2 14:43:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien en vas med nagg keramik vaser
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37 -
7016 Vaser
ett par, Adams, England. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09



