KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9861140
*
nr 986 1140
Skulpturer
6 st, porslin / keramik, olika tillverkare, höjd: 12-24
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2015
kl 18:21:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 09:08:11
1
100 kr
8/10 23:23:19
2
Vinnande bud
10/10 19:47:02
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk olika tillverkare porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 986 1140
Skulpturer
6 st, porslin / keramik, olika tillverkare, höjd: 12-24
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 09:08:11 | 1 | 100 kr |
8/10 23:23:19 | 2 | Vinnande bud |
10/10 19:47:02 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk olika tillverkare porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53