Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8371491



*

nr 837 1491


Rune Hagman

(f. 1914), Sverige


Rune Hagman (b. 1914), a woman, signed, inside measurements: 35x30,


CHARCOAL DRAWING, Rune Hagman (f. 1914), kvinna, signerad, ramens innermått: 35x30


Rune Hagman, Swedish painter, born 1914. in Stockholm.

Estimate:

300

Auction date:

Monday July 29 2013
at 19:21:17



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Rune Hagman

Rune Hagman, Swedish painter, born 1914. in Stockholm.

Read more about Rune Hagman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning kvinna rune hagman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr