KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12598016
nr 1259 8016
Alois Wierer
(1878-1945), Tjeckien
Oljemålning, "Dorfedylt". Signerad. Olja på pannå, 50x40 cm
Alois Wierer, tjeckisk bildkonstnär född 1878, död 1945.
måndag 3 juni 2019
kl 20:52:44