KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861593
nr 1286 1593
Oidentifierad konstnär. Man, ej signerad. Olja på duk, 39x31 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 november 2019
kl 19:29:01
1/11 10:01:14
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta