ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16428193
*
nr 1642 8193
Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. Höjd: 66 cm
Utrop:
600 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 13:16:55)
Uppdatera
Visning
fredag 13/9, lördag 14/9, söndag 15/9 och måndag 16/9
Auktionen
avslutas:
måndag 16 september kl 20:15:34
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvist förgylld gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6271 Spegel
+ konsolbord, Senempire. Höjd: 200+ 80
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
16 sept kl 18:11
-
7296 Spegel
Aluminium med glaspärlor i turkos, 106x70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
16 sept kl 20:57
*
Spegel
nr 1642 8193
Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. Höjd: 66 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 13:16:55) Uppdatera |
Visning |
fredag 13/9, lördag 14/9, söndag 15/9 och måndag 16/9 |
Auktionen avslutas: |
måndag 16 september kl 20:15:34 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvist förgylld gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6271 Spegel
+ konsolbord, Senempire. Höjd: 200+ 80
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
16 sept kl 18:11 -
7296 Spegel
Aluminium med glaspärlor i turkos, 106x70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
16 sept kl 20:57