KONST / Litografier / Färglitografi 16463036
nr 1646 3036
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 358/360, daterad 77. Färglitografi, bildmått: 38x46cm, yttermått inklusive ram: 63x75cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 30 september 2024
kl 19:16:55
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén