Föremål som liknar Kina
3033 Tekanna och ka..
Kina. Höjd: 9-19cm
Såld: 400 kr
Såldes den 30 september 2024
3284 Uppläggningsfat
Såld: 1.000 kr
Såldes den 30 september 2024
3289 Tallrikar
Såld: 3.200 kr
Såldes den 30 september 2024
3292 Skålfat
Kina, Blåvitt. Längd: 36 cm
Såld: 1.300 kr
Såldes den 30 september 2024
3267 Pilgrimsflaska
Kina. Höjd: 20,5 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 30 september 2024
3096 Kannor
2 st, Kina, 1800-tal, Tenn/Porslin. Höjd: 10-18 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 30 september 2024
3032 Tekanna
Fat och cylinder, Kina. Höjd: 10-17cm
Såld: 350 kr
Såldes den 30 september 2024
9297 Golvvas
Kina. Höjd: 61 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 30 september 2024
3031 Bojan
Kina. Höjd: 19cm, nagg
Såld: 400 kr
Såldes den 30 september 2024