KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067178
nr 1706 7178
Bror Börjesson
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, 1952, damporträtt. Olja på pannå, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm
Bror Börjesson, svensk målare född i Stockholm 1903, död 1999.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 juni 2025
kl 18:03:39
1/6 10:30:08
Bror Börjesson
Läs mer om Bror Börjesson