KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12475611
nr 1247 5611
Kaapo Rissala
(1900-1971), Finland
Akvarell, Kaapo Rissala, landskap, signerad. 32x39
Kaapo Rissala, finländsk bildkonstnär född 1900, död 1971.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 april 2019
kl 18:26:01
4/4 09:57:56