KONST / Litografier / Litografi 14997362
*
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 18:21:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 18:16:03
1
100 kr
31/10 10:17:25
2
350 kr
31/10 17:48:32
3
200 kr
31/10 17:48:32
2
250 kr (Budbetjänt)
31/10 17:48:41
3
300 kr
31/10 17:48:41
2
350 kr (Budbetjänt)
31/10 17:50:37
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 18:16:03 | 1 | 100 kr |
31/10 10:17:25 | 2 | 350 kr |
31/10 17:48:32 | 3 | 200 kr |
31/10 17:48:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
31/10 17:48:41 | 3 | 300 kr |
31/10 17:48:41 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
31/10 17:50:37 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47