KONST / Litografier / Litografi 8605299
*
nr 860 5299
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Litografi, Lasse Ã…berg (f. 1940), "Dick Fosbury 2, 24" 259/400, motivet: 30x 40 ca
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 20:28:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 13:17:42
1
100 kr
18/11 20:22:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lasse åberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 860 5299
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Litografi, Lasse Ã…berg (f. 1940), "Dick Fosbury 2, 24" 259/400, motivet: 30x 40 ca
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 13:17:42 | 1 | 100 kr |
| 18/11 20:22:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lasse åberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



