KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15664435
nr 1566 4435
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Kondition: med dedikation
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:42:11
21/9 19:47:47
700 kr
25/9 14:41:01