KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Parti teckningar 11898149
*
nr 1189 8149
Parti teckningar
Claes Bäckström, diverse
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 19:02:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 19:15:21
1
150 kr
11/6 13:40:50
2
500 kr
11/6 14:30:55
3
400 kr
11/6 14:30:55
2
450 kr (Budbetjänt)
11/6 14:31:45
3
500 kr
11/6 14:31:45
2
500 kr (Budbetjänt)
11/6 14:32:31
3
1.000 kr
11/6 17:30:01
1
700 kr
11/6 17:30:01
3
800 kr (Budbetjänt)
11/6 18:44:41
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claes bäckström teckning teckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Parti teckningar
Läs om budbetjänten
nr 1189 8149
Parti teckningar
Claes Bäckström, diverse
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/6 19:15:21 | 1 | 150 kr |
| 11/6 13:40:50 | 2 | 500 kr |
| 11/6 14:30:55 | 3 | 400 kr |
| 11/6 14:30:55 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 11/6 14:31:45 | 3 | 500 kr |
| 11/6 14:31:45 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/6 14:32:31 | 3 | 1.000 kr |
| 11/6 17:30:01 | 1 | 700 kr |
| 11/6 17:30:01 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 11/6 18:44:41 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claes bäckström teckning teckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



