ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562448
*
nr 1056 2448
Spegel
3-delad, höjd: 85 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:45:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 21:46:04
1
500 kr
16/9 23:00:50
2
350 kr
16/9 23:00:50
1
400 kr (Budbetjänt)
16/9 23:00:57
2
450 kr
16/9 23:00:57
1
500 kr (Budbetjänt)
16/9 23:01:17
2
600 kr
19/9 14:29:29
3
700 kr
19/9 16:36:57
4
800 kr
19/9 17:28:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2448
Spegel
3-delad, höjd: 85 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 21:46:04 | 1 | 500 kr |
| 16/9 23:00:50 | 2 | 350 kr |
| 16/9 23:00:50 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 23:00:57 | 2 | 450 kr |
| 16/9 23:00:57 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 23:01:17 | 2 | 600 kr |
| 19/9 14:29:29 | 3 | 700 kr |
| 19/9 16:36:57 | 4 | 800 kr |
| 19/9 17:28:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



