ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9851672
*
nr 985 1672
Spegel
Mahogny, höjd: 63 bredd 73
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2015
kl 20:14:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 20:01:37
1
100 kr
3/10 18:26:02
2
150 kr
3/10 22:20:15
1
200 kr
4/10 14:55:38
3
400 kr
4/10 18:10:29
1
300 kr
4/10 18:10:29
3
350 kr (Budbetjänt)
4/10 18:18:13
1
400 kr
4/10 18:18:13
3
400 kr (Budbetjänt)
4/10 18:19:03
1
450 kr
4/10 19:26:53
3
600 kr
5/10 20:09:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 985 1672
Spegel
Mahogny, höjd: 63 bredd 73
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/10 20:01:37 | 1 | 100 kr |
| 3/10 18:26:02 | 2 | 150 kr |
| 3/10 22:20:15 | 1 | 200 kr |
| 4/10 14:55:38 | 3 | 400 kr |
| 4/10 18:10:29 | 1 | 300 kr |
| 4/10 18:10:29 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 18:18:13 | 1 | 400 kr |
| 4/10 18:18:13 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 18:19:03 | 1 | 450 kr |
| 4/10 19:26:53 | 3 | 600 kr |
| 5/10 20:09:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



