KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12969536
nr 1296 9536
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 21/65. Motivet: 13x11cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:04:07
9/12 17:15:08
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby