KONST / Litografier / Färglitografi 16428255
nr 1642 8255
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Signerad, numrerad 96/260. Färglitografi, bildmått: 58x41 cm, yttermått inklusive ram: 70x52 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 september 2024
kl 18:15:13
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto