KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9851615
*
nr 985 1615
Akvareller
2 st, Italien, 16x10 respektive 12x18
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2015
kl 18:21:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 15:57:48
1
100 kr
5/10 17:42:36
2
150 kr
5/10 18:06:11
1
Vinnande bud
5/10 18:09:30
1
justering av budtak
5/10 18:09:59
1
justering av budtak
5/10 18:11:16
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa italien italiensk sydeuropa vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Akvareller
nr 985 1615
Akvareller
2 st, Italien, 16x10 respektive 12x18
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 15:57:48 | 1 | 100 kr |
| 5/10 17:42:36 | 2 | 150 kr |
| 5/10 18:06:11 | 1 | Vinnande bud |
| 5/10 18:09:30 | 1 | justering av budtak |
| 5/10 18:09:59 | 1 | justering av budtak |
| 5/10 18:11:16 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa italien italiensk sydeuropa vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



