KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14046396
nr 1404 6396
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
"Spanska valv", Signerad. Akvarell, 41x31 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:24:42
21/6 19:19:43
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren