KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12419024
*
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 18:28:52
1
1.100 kr
18/3 18:59:44
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Max Römer
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 18:28:52 | 1 | 1.100 kr |
18/3 18:59:44 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20