![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8893174
*
nr 889 3174
Margareta Sjödin
(f. 1942), Sverige
Akvarell, Margareta Sjödin (f. 1942), 'Kraftfull morgon', signerad, 62x99
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 20:07:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 12:13:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Läs mer om Margareta Sjödin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller margareta sjödin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6380 Blandteknik
Peter Tillberg (1946-2016), Sverige. "Pärlan". Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:54
-
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:38
-
6312 Collage
Oidentifierad konstnär. Komposition, monogramsigne..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:38
-
6421 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:57
*
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Läs mer om Margareta Sjödin
nr 889 3174
Margareta Sjödin
(f. 1942), Sverige
Akvarell, Margareta Sjödin (f. 1942), 'Kraftfull morgon', signerad, 62x99
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 12:13:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Margareta Sjödin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller margareta sjödin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59 -
6380 Blandteknik
Peter Tillberg (1946-2016), Sverige. "Pärlan". Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:54 -
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:38
-
6312 Collage
Oidentifierad konstnär. Komposition, monogramsigne..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:38 -
6421 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:57