KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9851368

nr 985 1368

Lenke Rothman

(1929-2008), Sverige

Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), signerad, 1960, motivet: 23x17

Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.

Utrop:

300 kr

Såld:

800 kr

måndag 5 oktober 2015
kl 20:48:55

Lenke Rothman

Läs mer om Lenke Rothman