Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8715099



*

nr 871 5099


Kjell Leander Engström

(1914-1979), Sverige


Kjell Leander Engström (1914-1979), Absiko, signed. -51, motivet: 28x40,


WATERCOLOUR, Kjell Leander Engström (1914-1979), Abisiko, signerad. -51, motivet: 28x40


Kjell Leander Engström, born 1914, dead 1979, Swedish painter.

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 27 2014
at 20:45:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/1 22:23:37 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Kjell Leander Engström

Kjell Leander Engström, born 1914, dead 1979, Swedish painter.

Read more about Kjell Leander Engström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: abisiko akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr