KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17112035
nr 1711 2035
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
måndag 30 juni 2025
kl 20:42:03
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson