KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7923032
nr 792 3032
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), solrosor i vas, signerad, 46x32
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 26 november 2012
26/11 15:28:55
2.600 kr
26/11 15:57:43
- Klassiska
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson