SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 9223133
*
nr 922 3133
Bricka
pläter, England, längd: 56
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 20:39:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 22:13:29
1
200 kr
31/10 18:54:48
2
150 kr
31/10 18:54:48
1
200 kr (Budbetjänt)
31/10 21:38:54
3
300 kr
3/11 20:20:56
4
300 kr
3/11 20:20:56
3
300 kr (Budbetjänt)
3/11 20:21:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43
*
Bricka
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 922 3133
Bricka
pläter, England, längd: 56
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 22:13:29 | 1 | 200 kr |
31/10 18:54:48 | 2 | 150 kr |
31/10 18:54:48 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
31/10 21:38:54 | 3 | 300 kr |
3/11 20:20:56 | 4 | 300 kr |
3/11 20:20:56 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/11 20:21:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43