KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17388381

nr 1738 8381

Greta Fahlcrantz

(1889-1978), Sverige

Skulptur, Gips. Signerad, daterat 1910. Höjd: 17 cm

Kondition: repor, avlsag på sockel

Greta Fahlcrantz Lindberg, svensk målare född 1889, död 1978.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 10 november 2025
kl 20:15:37

Greta Fahlcrantz

Läs mer om Greta Fahlcrantz