![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759453
*
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 18:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 21:45:57
1
100 kr
29/10 23:08:27
2
150 kr
29/10 23:12:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Yo Johansson
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 21:45:57 | 1 | 100 kr |
29/10 23:08:27 | 2 | 150 kr |
29/10 23:12:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk mÃ¥lare född 1897, död 1963 .Läs mer om Yo Johansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17