KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15903266
nr 1590 3266
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Timmerflottning, Signerad. Olja på duk: bildmått: 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:49:04
1.000 kr
1.200 kr