KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14203250
nr 1420 3250
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, "Spelman". Signerad, daterad -74. Olja på pannå, 17x21, yttermått inklusive ram: 19x23 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:46:26
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren