KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17253307

nr 1725 3307

Natan Johansson

(1893-1951), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -20, ekor. Olja på duk, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x52

Kondition: skadad

Nathan Johansson, född 1893 i Kalmar, död 1951, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 september 2025
kl 18:13:36

21/9 18:24:10 1      Vinnande bud
22/9 18:01:34 1      justering av budtak

Natan Johansson

Läs mer om Natan Johansson