KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145446
nr 1414 5446
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 37x44, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:08:20
1.200 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors