KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15406071

nr 1540 6071

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Kvinna. Signerad, daterad -60. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 76x66cm

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

Utrop:

500 kr

måndag 15 maj 2023
kl 18:04:24

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh