KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353383
*
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:59:25
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Hjalmar Strååt
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



