KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656761
nr 1365 6761
Henrik Hillbom
(1863-1948), Sverige
Oljemålning, Båt på flod. Signerad, daterad -06. Olja på pannå, 22x33 cm
Henrik Hillbom, svensk-amerikansk bildkonstnär född 1863, död 1948.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 7 december 2020
kl 20:33:09
300 kr
400 kr
Henrik Hillbom
Läs mer om Henrik Hillbom