KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502038
nr 1450 2038
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stadsgårdskajen. Olja på pannå, 30x41, yttermått inklusive ram: 36x47 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:33:34
700 kr
1.200 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström