KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516053

nr 1651 6053

Ernst Ale Höjer

(1904-1991), Sverige

Oljemålning, Alvaret, Öland. Signerad. Olja på pannå, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x46 cm

Ernst Ale Höjer, svensk konstnär född 1904 i Gävle, död 1991 .

Utrop:

500 kr

måndag 21 oktober 2024
kl 18:08:34

Ernst Ale Höjer

Läs mer om Ernst Ale Höjer