KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16374106

nr 1637 4106

Eduardo Vernazza

(1910-1991), Uruguay

Oljemålning, Signerad, "Lanchas des pescas". Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

Eduardo Vernazza, uruguayansk konstnär född 1910 i Montevideo, död 1991.

Utrop:

500 kr

måndag 26 augusti 2024
kl 18:57:41

Eduardo Vernazza

Läs mer om Eduardo Vernazza