KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16374106
nr 1637 4106
Eduardo Vernazza
(1910-1991), Uruguay
Oljemålning, Signerad, "Lanchas des pescas". Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
Eduardo Vernazza, uruguayansk konstnär född 1910 i Montevideo, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 26 augusti 2024
kl 18:57:41
Eduardo Vernazza
Läs mer om Eduardo Vernazza